CEEOL

Orta ve Doğu Avrupa'dan Akademik e-Dergi ve e-Kitaplar

CEEOL


Central and Eastern European Online Library (CEEOL), Orta ve Doğu Avrupa'dan 1.200'den fazla yayınevinin bölge ile ilgili yayımladığı, ağırlıklı olarak Sosyal Bilimler alanından e-dergi ve e-kitaplar içeren bir veritabanıdır.

Sürekli değişen ve gelişen elektronik kaynaklar pazarında, akademisyenler, kütüphaneciler ve yayınevleri tarafından güvenilir bir platform olarak kendine özgü bir yer edinen CEEOL, 2.400'den fazla e-dergi, 5.300'den fazla e-kitap  ile alanında en kapsamlı içerik sağlayıcıdır.

50'den fazla dilde yayımlanan eserler ile araştırmacılar için kaynak metinlere ulaşımı kolaylaştırır. DRM'siz kullanım, sınırsız erişim ve indirme ile kullanıcı, esnek abonelik seçenekleri ile kütüphaneci dostudur.

Sosyal Bilimler, Ekonomi, Dil ve Edebiyat, Tarih, Sanat ve Felsefe alanlarında zengin içeriği ile CEEOL, tam metin arama, PDF indirme, mobil cihaz uyumluluğu, IP ile kimlik doğrulama, COUNTER istatistikleri ve MARC kayıtları sağlama özellikleri ile konusunda benzersiz bir platform sunar.

1.200+

yayınevi

5.300+

e-kitap

2.400+

e-dergi

750.000+

makale

CEEOL


The Central and Eastern European Online Library (CEEOL), 1999 yılında kurulmuş ve 2016 yılında, bulut ortamında yer alan ve gelişkin özellikleriyle akademik kurum ve kişilere elektronik kaynak sağlayan bir yapıya kavuşmuştur.

Bu sitenin telif hakları SG SAYISAL GRAFİK Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti.’ne aittir.
SAYISAL GRAFİK, SG SAYISAL GRAFİK Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin tescilli markasıdır.
Diğer tüm marka isimleri, ürün isimleri veya tescilli markalar, kendi sahiplerine aittir.